пʼятницю, 6 квітня 2018 р.

Інформаційна година «Великдень всіх нас на гостину просить»




6 квітня, напередодні величного свята Світлого Воскресіння Христового у приміщенні Зміївської центральної бібліотеки проведено інформаційну годину «Великдень всіх нас на гостину просить». Бібліотекар абонементу  Світлана Підопригора ознайомила присутніх з легендами про писанки та символіку їх знаків, про звичаї та обряди нашого народу.
Основна ознака Великодня — писанка, яка в своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і віру у вічність. Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, символ весни, сонця, повернення природи до життя. Із давніх-давен яйце, як і дерево, вважалося символом весняного пробудження природи, зародження життя, продовження роду.
Присутні також дізналися про цікаві факти про писанки. У Канаді ( м. Вегревіль, 35 км від Едмонтона) є пам'ятник дорогоцінній святині українського народу - писанці. На ньому красується писанка величиною у триповерховий будинок – висота її 8 м, а ширина – 5 м! Ця писанка вагою майже 2270 кг зроблена з уламків літаків. Обхопити цей шедевр руками зможуть тільки 20 чоловік. Страсного тижня господині печуть особливий хліб – паску – на згадку про Христові слова: «Я є Хліб життя». Ці паски є найбільшою окрасою і основною поживою великоднього столу. А в Страсну п'ятницю – у день страдницької смерті розп'ятого Христа старі й малі ідуть до церкви, щоб вклонитися Святій Плащаниці.
Великдень є символом щорічної можливості почати нове життя. У Пасхальну ніч храм переповнений людом. На цей час сюди приїздять до рідних ті, хто живе у найвіддаленіших куточках. «Христос воскрес!» - лунає на світанку. Під передзвін церковних дзвонів та спів пасхальних пісень освячуються паски, писанки та все принесене в прикрашених кошиках. Люди христосаються і поспішають додому – до сім'ї, родини, особливо якщо вдома з нетерпінням чекають свяченого старенькі й хворі, найменші... І ось всі умиваються свяченою водою, в яку опущено писанку та хрестик, а лише тоді сідають до святкового сніданку, щоб розговітися яйцем і паскою. Пасха стала святом найбільшої буттєвої радості – відчуття єдності з усім світом і з Живим Богом. Ми повинні знати традиції і звичаї українського святкування Пасхи, щоб передавати їх наступним поколінням.
На закінчення виховної години бібліотекар читального залу Максименко Валентина зробила огляд книжкової виставки «Великодні дзвони дзвонять».


Немає коментарів:

Дописати коментар

День Соборності України

День Соборності України – це свято, яке щорічно святкують 22 січня. До цієї урочистої події Зідьківська селищна бібліотека-філія підготувал...