Ось і настало літо, а з ним і літні свята. 23 червня ми святкуємо Трійцю, а 24 червня – свято Івана Купала (Купайло).
Трійця – це одне з головних християнських свят. Її ще називаються П’ятидесятницею, бо святкують на 50-й день після Великодня, а в народі свято називають Зеленою неділею. З давніх-давен цього дня українці прикрашають своє житло гілками дерев, травами та квітами.
У зелену суботу, яку ще називають клечаною, жінки йдуть у ліс, на луг чи у поле, щоб зірвати гілки дуба, липи, берези, клена; нарвати різних квітів та трав: любистку, пижми, м’яти, полину, чебрецю. Бо кожна рослина має своє призначення. Підлогу в хаті, мов килимом, теж встеляють осокою або аїром. Вважається, що трава, зібрана на Трійцю, наділена великою силою і допомагає оберігати помешкання від злих духів та різної нечисті. А ще рослини символізують оновлення життя, і в ці дні були наділені магічною силою
У традиціях святкування Трійці та Івана Купала тісно переплелися язичницькі та християнські обряди наших предків. А деякі з давніх звичаїв популярні в українських селах і досі. Наші предки були переконані, що за допомогою різних обрядів та ритуалів під час свят можна досягти благополуччя, щастя, зберегти здоров’я. Бо рослини – кращі захисники.
А чи багато ми знаємо про ці свята і їх коріння? Давайте вивчати наші звичаї та традиції! Запрошуємо вас до читальної зали Зміївської публічної бібліотеки , щоб ознайомитися з книжковою виставкою «Літній цикл українських свят», де зібраний матеріал про свято Трійці та Івана Купала. А для учасників гуртка «Арт-майстерня» була проведена інформаційна година про історію цих свят, їхні звичаї, прикмети та особливості святкування
Давайте і ми з вами прикрасимо свої домівки травами та квітами. Хто знає, може ці таємничі дійства вбережуть нас від неприємностей, злих духів, та проблем зі здоров’ям і принесуть в наше життя кохання, щастя і мир.
Приходьте до нас в бібліотеку, вивчайте минуле, дізнавайтесь більше і святкуйте разом з нами
Немає коментарів:
Дописати коментар