пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

26 квітня — День пам'яті Чорнобильської трагедії

 26 квітняДень пам'яті Чорнобильської трагедії та Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Сьогодні ми згадуємо одну з найстрашніших техногенних катастрофаварію на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Ця трагедія змінила екологію, радіаційну обстановку та долі людей не тільки в Україні та Європі, а й у всьому світі.

У Зміївській публічній бібліотеці до цієї події організована книжкова виставка «Відлуння Чорнобильської трагедії», що знайомить відвідувачів з причинами та наслідками катастрофи. Читачам впродовж дня надавалася інформація про радіацію, її небезпеку та засоби захисту, а також про героїзм місцевих ліквідаторів, які самовіддано боролися з наслідками аварії. Їхні вчинкице приклад відваги й жертовності, який заслуговує на глибоку шану і вдячність.

У Борівській сільській бібліотеці-філії для відвідувачів підготували відеопрезентацію, присвячену цій трагічній даті, щоб нагадати про уроки Чорнобиля і важливість пам'яті.

Нехай виставка «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять», яку підготували у Зміївській міській бібліотеці-філії стане ще одним нагадуванням про важливість співчуття і вдячності до тих, хто рятував нас ціною власного життя. Память про цей подвиг не згасне у віках і залишиться в серцях усіх поколінь.

Запрошує ознайомитися з книгами про Чорнобильську трагедію, щоб зрозуміти, що таке мужність перед обличчям катастрофи, і запобігти подібним трагедіям у майбутньому.







Чорнобиль... Це слово назавжди стало символом горя, скорботи та найбільшої техногенної катастрофи у світі. Напередодні цього дня у Чемужівській сільській бібліотеці-філії відбулася година-роздум для учнів Чемужівського ліцею. Захід був організований разом із учителькою Марією Миколаївною Хомутовською, переселенкою із зони відчуження, і мав на меті нагадати молодому поколінню про події на Чорнобильській АЕС, вшанувати пам’ять ліквідаторів та розповісти про їхній героїзм.

На зустрічі діти слухали хронологію подій на ЧАЕС, дізналися про самовіддані дії пожежників, лікарів та військових, які боролися за збереження життя людей. Були зачитані вірші про Чорнобиль, а пам'ять героїв ушанували хвилиною мовчання.

Особливо зворушливим моментом став перегляд документального фільму «Мужність та біль Чорнобиля», а також вирізання янголів — символів невинності та надії. Ці ангели стали пам’яткою про тих, хто віддав своє життя, і відображенням підтримки та віри у світле майбутнє.




Немає коментарів:

Дописати коментар

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

    14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Цей день – особлива дата в історії України, адже...