неділя, 27 квітня 2025 р.

 Тематична полиця "Чорнобиль у серці України, а тінь його по всій Землі" у Гусино-Полянській сільській бібліотеці-філії.

26 квітня 1986 року сталася найбільша технологічна катастрофа ХХ століття — аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Минуло вже 39 років, але пам’ять про цю трагедію залишається болючою раною для всього людства.
Цього дня ми згадували не лише про те, що сталося тоді, а й про те, як важливо пам’ятати уроки минулого, аби не допустити подібної катастрофи у майбутньому.
Аварія могла стати ще страшнішою, якби не мужність і самопожертва близько 600 тисяч ліквідаторів, які, ризикуючи власним життям і здоров'ям, зупинили поширення радіаційної загрози. Вони прийняли виклик, захищаючи Україну і весь світ. Серед них і мешканці села Гусина Поляна.
Ми всі маємо пам'ятати їхню відвагу та бути їм щиро вдячними💙💛
На зображенні може бути: 2 людини та текст «ဒမတတ်ေ] .ា"ម្នក" Hepurdastb duitb -ditb Украйни 1m. нобиль... Слово це горя i αλο символом покинутих аждання. домивок. Inpa1s Памятай про Думай про Чорнобиль майбутне 26:04.986 986 26 квиня Чорнобильсы ТДень памя 'ami трагедт 26 квитня 1986 pik Про людей, яки хВоиють Чорнобилем! село Гусина Поляна Чорнобиль y серцй Украйни TIHb ЙОГО по вСίй Земл. ทอน Gutiy идщаг ราร NEMKICN PSMiG»
10

 У Таранівська сільська бібліотека-філія відбулася година пам’яті «Попіл Чорнобиля в наших серцях».

Ми згадали про події Чорнобильської катастрофи, про тих, хто став на захист життя і майбутнього.
Трагедія 1986 року залишила слід у кожному серці, нагадуючи про ціну людської недбалості й велику силу самопожертви.
До заходу була оформлена тематична книжкова виставка, яка розповідає про події тих днів, подвиг ліквідаторів та наслідки аварії для України і всього світу.
🙏Пам’ятаємо. Шануємо. Передаємо правду далі.

 Соколівська сільська бібліотека-філія, 

26 квітня. Разом із дітьми переглянули фільм "Розщеплені на атоми" — правдиву і сильну історію про мужність, біль і надію.

Кадри трагедії на Чорнобильській АЕС нагадали нам, якою дорогою ціною дається безпека і мирне життя.
Ми говорили про героїв, які без вагань стали на захист світу, про незриму небезпеку та про те, наскільки важливо пам’ятати уроки минулого.
Дитячі очі, наповнені співчуттям і розумінням, — найкраще свідчення того, що пам’ять про Чорнобиль живе.
Пам’ятаємо, шануємо,
передаємо правду далі — заради життя.
🙏💙💛🙏

субота, 26 квітня 2025 р.

 26 квітня — День пам’яті Чорнобильської трагедії.

У цей день ми згадуємо одну з найстрашніших техногенних катастроф в історії людства — аварію на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася у 1986 році. Ця трагедія змінила життя мільйонів людей, залишивши глибокий слід у пам’яті поколінь.
До цієї дати Зідьківська селищна сільська бібліотека-філія підготувала книжкову полицю «Чорна свічка Чорнобиля», де представлені видання про події тієї страшної ночі, долі ліквідаторів, екологічні наслідки та героїзм людей, які ціною власного життя зупинили ще більшу біду.
Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з виставкою та вшанувати пам'ять про тих, хто вже ніколи не повернувся з «мирного атома».
Пам’ятаємо.🙏💙💛

пʼятниця, 25 квітня 2025 р.

26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

 

Ця дата – нагадування про одну з найстрашніших техногенних катастроф в історії людства та день вшанування героїзму ліквідаторів – працівників ЧАЕС, пожежників, військових, медиків, будівельників і вчених, які ціною власного життя зупинили катастрофу.
У Чемужівській сільській бібліотеці-філії спільно з Чемужівським Будинком культури відбувся захід, присвячений пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС.
До цієї дати в бібліотеці оформлено тематичну книжкову полицю «Чорнобиль — біль і пам’ять поколінь». Тут зібрано документальні свідчення, художні твори, матеріали очевидців і фотографії, що дають змогу глибше осмислити масштаби трагедії та її наслідки.
Особливо зворушливим моментом стали спогади Хомутовської Марії, першої переселенки, яка після аварії знайшла прихисток у Чемужівці. Її розповідь про втрату рідного дому, складнощі переїзду та щиру підтримку від громади не залишила байдужими жодного з присутніх.
Завершенням події стали пісні про красу рідного краю у виконанні Народного колективу «Журавка». Їхні виступи стали справжнім символом єдності, любові до землі та надії, яка допомагає вистояти навіть у найтемніші часи.
🙏 Пам’ятаємо. Вдячні. Шануємо.

середа, 23 квітня 2025 р.

Книги у світлі права: захищаємо творчість


 Щороку 23 квітня у всьому світі відзначається Всесвітній день книги і авторського права – день, який нагадує нам про цінність друкованого слова, повагу до авторської праці та важливість вільного доступу до знань.

Зміївська публічна бібліотека підготувала до цієї дати відео-подорож «Книги у світлі права: захищаємо творчість". У ній ми говоримо про роль книги в нашому житті, значення авторського права та необхідність захисту інтелектуальної власності. Адже кожна сторінка, кожна ідея, кожна історія – це результат великої праці автора, який має бути почутий і захищений.
📖 Книга – не просто текст. Це культурний код, засіб передачі досвіду, інструмент розвитку критичного мислення.
⚖️ Авторське право – це щит, що оберігає творців і стимулює розвиток нових ідей.
Запрошуємо вас переглянути відео та ще раз переконатися в тому, наскільки вагому роль відіграє книга в нашому сьогоденні.





субота, 19 квітня 2025 р.

Великдень та крашанки: традиції, творчість і тепло спільного свята

 У Чемужівській сільській бібліотеці-філії спільно з Чемужівським Будинком культури пройшла виховна година «Великдень та крашанки», присвячена одному з найсвітліших і найтепліших свят — Великодню.

Під час заходу діти дізналися про українські традиції святкування, символіку крашанок і писанок, а також значення візерунків, якими їх оздоблюють.
🎨 Особливістю заходу став майстер-клас «Вишиванка по дереву», де учасники створювали святкові орнаменти на дерев’яних заготовках. Така діяльність не лише розвиває дрібну моторику, а й знайомить з українським народним мистецтвом.
🖼 Тематичну поличку прикрасили яскраві дитячі малюнки до Великодня та справжні вишиті вироби.
Атмосфера заходу була по-домашньому затишною, творчою та натхненною — адже знайомство з традиціями завжди починається з цікавості, любові та спільної справи 💛💙





  



День довкілля у бібліотеці


Щороку у третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля — привід замислитися про стан природи, екологічні виклики та нашу особисту відповідальність. Так, деякі проблеми вирішуються на державному рівні, але щоденні звички кожного з нас мають не менший вплив. Починаймо з себе!
Саме сьогодні, 19 квітня, Зміївська публічна бібліотека перетворилася на еко-простір пригод — тут відбувся захопливий екологічний квест “Природі — наша турбота”.
📍 Локації: читальна зала, абонемент, молодіжний простір «VMISTI»!
Наші юні учасники вирушили у подорож п’ятьма станціями, де на них чекали завдання, ігри, нові знання та “листочки добра” за активність і правильні відповіді.
🔹 Станція 1. «Розумне сортування» — навчалися відрізняти види побутових відходів та правильно сортувати сміття.
🔹 Станція 2. «Еко-пазл» — збирали зображення на тему природи та обговорювали, що воно символізує.
🔹 Станція 3. «Слідами природи» — відповідали на загадки, пов’язані з природними явищами.
🔹 Станція 4. “Прибери за собою” — весела гра на швидкість: прибрали наглядний матеріал, яким користувалися, адже: порядок — справа кожного!
🔹А у фіналі всі учасники отримали солодкі подарунки.
Було весело, гамірно й атмосферно. Ми не лише розважалися, а й разом дізнавались, як зробити світ довкола чистішим і добрішим.
💚 Дякуємо всім, хто долучився до квесту! Пам’ятаймо: природа — наш спільний дім. Бережімо її не лише у свята, а щодня. До нових зустрічей у бібліотеці!












Великдень славить писанка барвиста

Великдень – одне з найвеличніших християнських свят і глибока культурна традиція нашого народу. Цього року ми знову зустрічаємо його у складних умовах, але попри все – з надією, вірою та бажанням зберегти дух свята.

У Зміївській публічній бібліотеці вже панує великодній настрій - оформлена тематична виставка-інсталяція.
Особливо теплою й пізнавальною стала народознавча година «Великдень славить писанка барвиста», яку бібліотекарі провели для юних користувачів 3-Б класу Зміївського ліцею №2 (класний керівник – Булгакова О.О.).
Разом ми говорили про традиції й звичаї Великодня, про символіку святкового кошика, слухали легенди, читали вірші, активно обговорювали почуте. Родзинкою заходу стала книжкова виставка «Великий день Великдень», яка надихнула багатьох маленьких відвідувачів до нових відкриттів.
Навіть у важкі часи важливо зберігати традиції, бо саме вони додають сили, об'єднують і дарують світло у серцях 💛💙






Великдень

 

У переддень світлого свята Великодня Таранівська сільська бібліотека-філія підготувала та провела урок народознавства, присвячений українським великоднім традиціям.

Під час заходу учасники дізналися про обряди та звичаї, які з давніх-давен передаються з покоління в покоління: освячення пасок, розпис писанок, великодні ігри, гаївки, родинні зібрання та інші особливості святкування.
Усе це — частинка нашої культурної спадщини, яка робить Великдень не лише релігійним, а й родинним, глибоко українським святом.

Тепла атмосфера, щирі розповіді, цікаві факти та приємне спілкування зробили цей захід справжнім передвеликоднім подарунком для всіх учасників 💛💙




  28 червня — День Конституції України Це день, коли ми вшановуємо не лише історичний документ, а й нашу спільну волю до свободи, справедлив...