четвер, 27 лютого 2025 р.

Масниця у бібліотеці

 Сьогодні, 27 лютого, до Зміївської публічної бібліотеки завітали учні молодших класів Зміївського ліцею №2, щоб дізнатися більше про Масницю – одне з найдавніших і найвеселіших свят, яке відзначають напередодні Великого посту.
📖 Розпочалася зустріч із розповіді про історію Масниці, її традиції та значення. Діти дізналися, що це свято кожного року відзначають у різний час, адже його дата залежить від Великодня. У 2025 році Масниця триватиме з 24 лютого по 2 березня.
🧐 Маленькі гості бібліотеки із задоволенням відгадували загадки про Масницю, їжу та народні звичаї. «Що найголовніше на Масницю?» – питали ми, і хтось відповідав: «Млинці!», а хтось згадував вареники з сиром. Насправді ж два головні продукти цього тижня – масло та сир. Саме вони були основою більшості страв: вареників, налисників, сирників, запіканок і навіть солодких смаколиків.
📚 А щоб дізнатися ще більше про українські традиції, бібліотекарі підготували цікаву народознавчу поличку. Тут були книги про народні звичаї, добірки українських святкових рецептів та яскраві дитячі видання про культуру та обряди.
🌞 На завершення зустрічі всі разом згадали, що Масниця – це не тільки смачне свято, а й час спілкування, добрих слів і гарного настрою. Дякуємо учням за активність, а вчителям – за цікаву компанію!
Чи любите ви Масницю? Яка страва у вас улюблена? 🍽️😊










середа, 26 лютого 2025 р.

День спротиву окупації Криму


26 лютого в Зміївській публічній бібліотеці відбулася година інформації, присвячена Дню спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Цього дня 2014 року тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей вийшли на мітинг у Сімферополі, щоб заявити усьому світові: Крим – це Україна. Вони чинили спротив російській окупації, відстоюючи територіальну цілісність нашої держави.
Сьогодні як ніколи актуальні слова кримськотатарського активіста Ісмаїла Рамазанова: "26 лютого — це не просто дата. Це боротьба, яка триватиме, поки ми не повернемося і не виженемо окупантів."
Учасники заходу дізналися більше про ці події, переглянули документальні відео, фото з мітингу та історичні матеріали.
Завершили зустріч думкою, яка об’єднує всіх українців: Крим був, є і буде українським! 🇺🇦








вівторок, 25 лютого 2025 р.

Леся Українка: голос, що лунає крізь століття

Сьогодні, 25 лютого, ми відзначаємо 154-ту річницю від дня народження видатної української поетеси, драматургині, мислительки – Лесі Українки. У сільських бібліотеках-філіях КЗ «Зміївська публічна бібліотека» з цієї нагоди підготовлено тематичні книжкові виставки, що знайомлять читачів із творчістю Лариси Петрівни Косач, її життєвим шляхом та незламним духом.

Леся Українка не просто писала – вона творила історію. Її слово надихало боротися, не скорятися, вірити у свою країну. І сьогодні, у час, коли Україна знову відстоює своє право на свободу, її творчість набуває особливого значення. «Contra spem spero» – без страху та сумнівів іти вперед, навіть коли світ здається ворожим. Її «Бояриня» нагадує про важливість національної самосвідомості, а «Лісова пісня» вчить берегти свою природу, культуру та мову.
Символічно, що 25 лютого в Україні також неофіційно називають Днем української жінки. Леся Українка стала уособленням сильної, розумної, відважної жінки, яка попри біль і випробування змогла залишити свій слід в історії. Її образ нагадує нам про силу українських жінок – матерів, доньок, дружин, захисниць, волонтерок, медикинь, учительок.
Сьогодні ми не лише згадуємо Лесю Українку – ми вкотре відкриваємо її для себе. Її слова – наші дороговкази. Вони підтримують у складні часи, надихають творити, боротися, любити Україну. Запрошуємо завітати до бібліотек, щоб разом перегорнути сторінки її безсмертних творів, адже голос Лесі Українки звучить крізь століття – і завжди буде з нами.





Леся Українка

 

📖 25 лютого – день народження Лесі Українки
Сьогодні ми вшановуємо Лесю Українку – видатну поетесу, драматургиню, публіцистку, чий талант і незламний дух стали символом боротьби за свободу, гідність і національну ідентичність. Її слово надихає, її творчість живе у серцях мільйонів читачів по всьому світу.
✨ «Нескорена українська душа» – під такою назвою у Соколівській сільській бібліотеці-філії підготовлена тематична книжкова виставка, що знайомить читачів із творчим спадком Лесі Українки. Запрошуємо всіх поринути у світ її безсмертного слова!





Літературна година у Чемужівській сільській бібліотеці-філії

 25 лютого у Чемужівській сільській бібліотеці-філії спільно з Чемужівським клубом відбулася літературна година присвячена 154-й річниці від дня народження великої Лесі Українки.

🔹 Її слово – нескорене, її думка – вічна
Леся Українка не просто писала вірші – вона творила майбутнє, у якому народ має право бути вільним, а культура – розвиватися. Її творчість пронизана боротьбою, мудрістю та вірою в український народ. Тому сьогодні її слово лунає особливо сильно, надихаючи нас до дії та переосмислення.
✨ Народний колектив«Журавка» – музичне серце заходу
Особливою окрасою вечора став виступ народного колективу «Журавка». Їхні пісні, сповнені українського колориту, підкреслили глибину творчої спадщини поетеси. Лунали музичні твори, що передавали дух епохи Лесі Українки, її любов до рідної землі та незламну віру в силу українського народу.
📖 Живе слово Лесі Українки
Читання віршів стало справжньою подорожжю в глибини її поетичного світу. Учасники декламували рядки, що сповнені боротьби, ніжності, кохання та незламності. Кожне слово відгукувалося в серцях присутніх, адже творчість Лесі Українки залишається актуальною і сьогодні.
📚 Книжкова виставка «Я житиму сльозою серед співів»
У бібліотеці було оформлено тематичну виставку, яка знайомила відвідувачів з творчістю поетеси. У книгах, що представлені на виставці, – її безмежна любов до України, її сила духу, її боротьба за правду.
Захід подарував усім присутнім відчуття єдності з духовною спадщиною Лесі Українки. Її слово продовжує жити в піснях, у поезії, у серцях українців, які пам’ятають, шанують і надихаються її незламністю.






понеділок, 24 лютого 2025 р.

Третя річниця початку війни: пам’ятаємо, молимося, вшановуємо

24 лютого – день, який став переломним у новітній історії України. Три роки тому розпочалася повномасштабна війна, що забрала життя тисяч українців, змінила долі мільйонів і загартувала нашу націю у боротьбі за свободу.

До цієї дати та Національного дня молитви у Гусино-Полянській, Краснополянській та Костянтівській бібліотеках-філіях організовано книжкові виставки, що нагадують про подвиг наших захисників. Тут зібрані біографічні матеріали про загиблих односельців – тих, хто віддав життя за нашу державу. Їхні імена, історії, спогади рідних і бойових побратимів – це частина нашої пам’яті, яку ми бережемо.
Сьогодні ми молимося за Україну, за наших воїнів, за тих, хто вже не з нами, і за тих, хто продовжує боронити нашу землю. Пам’ятаємо, шануємо, віримо в перемогу! 💙💛












Ні! Війні!

 

🇺🇦 24 лютого 2025 року минає три роки з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну — події, яка змінила хід історії та серце кожного українця.
🇺🇦 За ці три роки країна пережила неймовірні випробування: нескінченні битви, численні жертви, руйнування міст, але водночас і нескінченну мужність, згуртованість та надію на перемогу.
🇺🇦 Ці три роки стали періодом невимовного болю, але й часом, коли українці показали світові, що таке справжня сила духу. Війна залишила глибокі рани, забрала життя багатьох героїв, але не змогла зламати народ. Українці борються за свою незалежність, за свободу, за майбутнє своїх дітей.
🇺🇦 Дякуємо ЗСУ, нашим мужнім захисникам і захисницям, за наближення Перемоги. Ми віримо в кожного Героя, який Зараз стоїть на варті, обороняючи країну від ворожої навали.
🇺🇦 Схиляємо голову у скорботі, пам'ятаючи, кожного, кого забрала ця війна.
🇺🇦 До третьої річниці повномасштабного вторгнення в Зміївській міській бібліотеці-філії підготовлено книжкову виставку "Ні! Війні!". Ця виставка є символом пам'яті та надії на перемогу.
🇺🇦 Запрошуємо всіх бажаючих відвідати бібліотеку, щоб віддати шану героям та знайти натхнення у книгах про незламний дух українського народу.




Книги у світлі права: захищаємо творчість

  Щороку 23 квітня у всьому світі відзначається   Всесвітній день книги і авторського права   – день, який нагадує нам про цінність друкован...