четвер, 30 січня 2025 р.

Всеволод Нестайко – майстер дитячих пригод

🗣

Сьогодні, 30 січня 2025 року, ми відзначаємо 95 років від дня народження Всеволода Нестайка – видатного українського письменника, справжнього класика дитячої літератури. Його книги виростили не одне покоління юних читачів, адже він умів створювати світ, сповнений пригод, гумору та щирості.

✍️ За 55 років творчості він написав понад 30 книг – повістей, романів і збірок оповідань. Багато з них стали справжньою класикою, а трилогія про Тореадорів з Васюківки увійшла до списку найкращих дитячих книг світу.

Сам автор казав:«Коли я став дорослим, захотілося повернутися у дитинство – догратися, досміятися, добешкетувати. Вихід був один – стати дитячим письменником. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство, намагався писати якомога веселіше».


📚 У Зміївській публічній бібліотеці з цієї нагоди відбулася інформаційна хвилинка для учнів 3-Б класу Зміївського ліцею №2. Діти дізналися цікаві факти про життя і творчість письменника, познайомилися з його найпопулярнішими книгами, представленими на виставці, серед яких «Тореадори з Васюківки», «Дивовижні пригоди в лісовій школі», та обрали для читання ті, що зацікавили найбільше.

✨ А ви вже читали книги Всеволода Нестайка? Якщо ні – саме час поринути у чарівний світ його героїв! Завітайте до бібліотеки та оберіть свою книгу для захопливих пригод!

Всеволод Нестайко – 95 років добрим і веселим історіям!

 

У Чемужівській сільській бібліотеці-філії спільно з Чемужівським Будинком культури підготували книжкову виставку та пізнавальний захід до 95-річчя від дня народження Всеволода Нестайка. Його твори – справжній скарб для дітей і дорослих, адже вони дарують усмішки, захоплюють пригодами та залишають у серці тепло.
Юним читачам запропонували цікаві завдання: кросворди та загадки, які перевірили уважність і знання творчості письменника, а також інтелектуальну гру, що допомогла визначити, про що найчастіше писав Всеволод Нестайко. Особливий захват викликали театральні сценки, які оживили улюблених персонажів його книг.
Пригоди, сміх, мрії, дружба – головні теми творчості Нестайка. Діти із задоволенням ділилися враженнями від улюблених творів: «Незвичайні пригоди в Лісовій школі»«В країні Сонячних Зайчиків»«Чарівні окуляри» та багатьох інших.
На завершення всі разом переглянули відеофільм, що зробив цю літературну подорож ще більш захопливою.

середа, 29 січня 2025 р.

Пам’ять про Крути не згине

29 січня 1918 року відбувся бій, що став символом відданості, самопожертви та незламності української молоді. Кілька сотень курсантів, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій із багатотисячною армією більшовиків. Ціною власного життя вони захищали незалежність України.

Бій відбувся 107 років тому на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва — він тривав понад п'ять годин. Тоді кілька сотень курсантів, студентів та гімназистів зійшлися у нерівному бою з багатотисячною армією Муравйова — 27 юнаків після бою потрапили в полон до більшовиків та були страчені.

З нагоди Дня пам’яті Героїв Крут у бібліотеках Зміївщини відбулися заходи, що нагадують нам про подвиг молодих захисників.

📌 У Зміївській публічній бібліотеці підготовлено книжкову виставку «Пам’ять про Крути не згине», що представила книги про трагічні події 1918 року, про героїзм і жертовність юнаків, які стали на захист державності.

📌 У Чемужівській сільській бібліотеці-філії спільно з Чемужівським Будинком культури організовано книжкову експозицію, де відвідувачі мали змогу ознайомитися з документами, світлинами та літературою, присвяченою битві. Для старших учнів проведено перегляд тематичного відео, після якого відбулося обговорення: діти висловлювали свої думки про значення цієї події для сучасної України та про важливість збереження історичної пам’яті.

Ці заходи стали не лише історичним уроком, а й нагадуванням про патріотизм, самопожертву та відповідальність кожного за майбутнє своєї країни.

Герої не вмирають. Пам’ятаємо!

назад

понеділок, 27 січня 2025 р.

Пам’ятаємо. Не забуваємо.

27 січня весь світ вшановує пам’ять мільйонів невинних жертв Голокосту – трагедії, яка забрала життя мільйонів людей, зокрема близько 1,5 мільйона українців. Це не просто цифри – за ними стоять зруйновані долі, обірвані мрії та нездійснені сподівання.

З метою вшанування пам’яті жертв цієї страшної сторінки історії у бібліотеках Зміївщини відбулися тематичні заходи.

📌 У Зміївській публічній бібліотеці підготовлено відеопрезентацію «Пам’ятаємо про Голокост», яка нагадує про трагедію та її наслідки.

📌 У Чемужівській сільській бібліотеці-філії разом із Чемужівським будинком культури проведено захід, що включав тематичну виставку «Втрачена пам’ять». В експозиції представлені книги, документи, фотографії, які розповідають про події Голокосту. Після перегляду відбулося обговорення, під час якого учасники ділилися своїми думками, емоціями та рефлексіями.

Ці заходи вкотре нагадують: злочини проти людяності не мають виправдання. Пам’ятаючи про минуле, ми зберігаємо його уроки для майбутнього.


назад

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

400-річчя від дня народження Марусі Чурай

 Від далеких часів козацьких, лине до нас чарівний образ Марусі Чурай, легендарної поетеси та співачки.

Її пісні неповторної краси будили в людях мужність у боротьбі за народну волю, а своєю ліричністю зворушували душу й серце.
З нагоди 400-річчя від дня народження Марусі Чурай в Зміївській міській бібліотеці - філії підготовлено тематичну виставку, на якій представлено матеріал про життя та творчість легендарної поетеси, а також книги, що розповідають про культуру та фольклор того часу.
Відвідувачі можуть ознайомитись із біографією Марусі Чурай, її впливом на українську літературу та музичну спадщину, а також побачити, як її пісні живуть і донині в сучасній українській культурі.



середа, 22 січня 2025 р.

День Соборності України: єдність у серці кожного

22 січня Україна відзначила День Соборності – важливе свято, що нагадує про незламне прагнення українців до єдності, свободи та незалежності. Бібліотеки Зміївської громади підготували низку заходів, щоб вшанувати цю подію, розповісти про її історичне значення та надихнути всіх на збереження національної єдності.

📚 Книжкові виставки та тематичні полиці
У Таранівській сільській бібліотеці-філії та Краснополянській сільській бібліотеці було оформлено виставки, присвячені історії Соборності. Відвідувачі мали змогу ознайомитися з книгами про боротьбу українського народу за єдність, про Акт Злуки 1919 року та значення цієї події для сучасної України.

🗣 Історичні уроки та патріотичні заходи
У Соколівській сільській бібліотеці-філії разом із молодіжним простором "Ось!" проведено історичний урок «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». Молодь обговорювала важливість згуртованості та взаємної підтримки у непрості часи.

📖 Патріотичні акції у Зміївській публічній бібліотеці
У бібліотеці відбувся захід «Україна Соборна – від мрії до реальності», під час якого діти з арт-майстерні «Час мрійників» розмірковували про єдність держави, зачитували цитати про Україну та утворили символічний «живий ланцюг» єдності. Також діяла книжкова виставка «Соборній Україні слава нині і повік».

👧👦 Пізнавальні заходи для дітей
У Чемужівській сільській бібліотеці-філії разом із Будинком культури та ліцеєм пройшли інтерактивні активності: тематична виставка, розгадування кросвордів, патріотичні розмальовки та акція «живий ланцюг», що символізувала єднання українців.

День Соборності – це не просто історична дата, а нагадування про те, що сила України – у її єдності! Разом творимо майбутнє! 💙💛  


           


Книги у світлі права: захищаємо творчість

  Щороку 23 квітня у всьому світі відзначається   Всесвітній день книги і авторського права   – день, який нагадує нам про цінність друкован...